اوقات شرعی
 • پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس
   تعداد بازدید: 382
   کد: 105015
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
   عضو شورای اسلامی شهرستان مشهد:

   روستاهای کنونی، حاشیه شهر آینده مشهد هستند

   حاشیه شهر مشهد حاصل حداقل ۴۰ سال بی توجهی به روستاها و شهرک های اطراف مشهد بوده که علیرغم همه زحمات مجموعه شهرداری در این سال ها و حداقل سه دوره گذشته شورای شهر مشهد اقدامی موثر انجام نشده است.
   روستاهای کنونی، حاشیه شهر آینده مشهد هستند

   به گزرش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس،محمد فانی عضو شورای شهرستان مشهد گفت: حاشیه شهر مشهد حاصل حداقل ۴۰ سال بی توجهی به روستاها و شهرک های اطراف مشهد بوده که علیرغم همه  زحمات مجموعه شهرداری در این سال ها و حداقل سه دوره گذشته شورای شهر مشهد اقدامی موثر انجام نشده است و با توجه به مساعدت های جمع کثیری از دوستان ولایی و ارزشی شورای شهر مشهد اما هنوز تا افق های خدمت بر اساس گفتمان انقلابی بر اساس سیره وروش رهبری و نقطه مد نظر ایشان در اساس ساختارها و هدف گذاری ها فاصله زیادی داریم.

   وی افزود: ۲۳۷ روستای بخش مرکزی مشهد با جمعیت حدود ۴۰۰ هزار نفر قطعا چیزی جز حاشیه حاشیه مشهد نیست و در این سه سال که از عمر شوراهای  اسلامی دوره چهارم روستاها و بخش مرکزی می گذرد بدون هیچ اغراق و تعارفی فقط در حد ۵ درصد توانمان موفق به اهداف طراحی شده در ابتدای ورود به انتخابات وشعارهایمان شده ایم و به نظرعدم همراهی خیلی از افراد اثر گذار باعث این مشکلات شده است.

   فانی ادامه داد: شورای اسلامی بخش مرکزی مشهد  متشکل از ۵ عضو است که منتخبان  ۶۲۰ عضو شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی مشهد هستند و شورای اسلامی شهرستان مشهد متشکل نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، نمایندگان شهرهای رضویه و ملک آباد، بخش های مرکزی و احمد اباد است.

   وی در خصوص اظهار نظری در مورد فرصت طلبی عده ای خاص از حاشیه شهر تصریح کرد: علاوه بر فرصت طلبی عده ای، افرادی با گرایشات سیاسی خاص که متاسفانه تعداد آنها کم نیست در این حداقل ۴۰ سال ثروت های باد آورده زیادی کسب نمودند. برای رفع مشکلات حاشیه کنونی مشهد حداقل باید ۲۰هزار میلیارد تومان هزینه کرد تا به شهر آرمانی در حد انتظار تبدیل گردد و در این سال ها ده ها و صدها میلیارد تومان نیز برای افراد فرصت طلب ارمغان مالی و سودهای یک شبه داشته است.

   فانی ادامه داد: مشکل اصلی در نداشتن یک ساختار اصولی و نظام مند با توجه به شرایط خاص این منطقه است،  اگر مدیران ارشد وزارت مسکن، کشور و نیرو همان شرایطی که برای تهران انتخاب و اجرا کردند را اینجا به اجرا می گذاشتند حداقل این بود که الان باید جمعیت حاشیه نشینی مشهد نسبت به تهران بسیار کمتر می بود آن هم با شرایط خاص اشتغال در تهران و مرکزیت سیاسی و اجتماعی کشور این امر قابل تامل است.

   وی بیان کرد: متاسفانه تاکنون خیران و  فعالان اجتماعی نیز برای هم افزایی در خدمات اجتماعی اقدام موثری در این مناطق نداشتند و در کنار آنها تاکنون یک سازمان مردم نهاد برای مطالبه جدی و پیگیری از مسئولینی که هرکدام کلی لوح تقدیر دریافت کردند پای کار نیامده است که اگردرست فعالیت می شد این مشکلات وجود نداشت.

   عضو شورای شهرستان مشهد خاطر نشان کرد: یک نگاه نادرست این است که مردم توقع دارند تا دولت و مدیران بیایند و این حاشیه ها و حاشیه های حاشیه را اصلاح و آباد نمایند البته اگر مسئولین به موقع و به هنگام درست عمل می کردند، این حاشیه ها به وجود نمی آمد اما در مجموع علیرغم همه زحمات وتلاشهایی که می شود باید گفت که بیشتر فعالیت ها در این زمینه ها جنبه خودنمایی دارد تا اثر بخشی، قطعا ده سال دیگر مردم قضاوت می کنند که اگر در دهه ۹۰ خدمات اثربخش انجام شده بود چرا در سال ۱۴۱۰ حاشیه نشینی مشهد بزرگترین معضل اجتماعی کلانشهرهای ایران است.

   نماینده بخش مرکزی شهرستان مشهد ادامه داد: البته من به نوبه خود و صرفا بر اساس وظیفه شرعی وسیاسی که باید برای موضوعات کلان مشهد برنامه ریزی و هدف گذاری شود، بصورت مکتوب مطالبی را که باعث عدم نتیجه بخشی موثر در آینده برای حاشیه مشهد می گردد را به  دفتر مقام معظم رهبری تقدیم نمودم و  متاسفانه علیرغم مکاتبه  دفتر ایشان با شهرداری مشهد تاکنون هیچ نتیجه موثری از شهرداری عاید نشده است.

   فانی افزود: شهرداری مشهد در این سه سال  از درآمد میلیاردی که از روستاهای بخش مرکزی داشته است حتی یک ریال جهت نظارت ها و بررسی عملکردها به شورای بخش کمک نکرده است و مدام دنبال راهکارهای قانونی میگردد تا یک تبصره و ماده پیدا کند تا امتناع نماید و همین ها است که بعد از ده سال شهردار مشهد مجبور می شود با هزینه های بسیار بالا ضررهای گذشته را جبران کند.

   عضو شورای اسلامی شهرستان مشهد بیان کرد: فرق زیادی وجود  دارد بین کسی که با عشق به دغدغه های رهبری جامه عمل بپوشد تا کسی که با سو استفاده از نام مبارک ایشان بخواهد برای خود پله های ارتقا سیاسی و پل بسازد.

   فانی ضمن بیان اینکه مطمئن باشد زمان قاضی خوبی است، گفت: ۱۰ یا ۲۰ سال دیگر ملت ما شاهدان خوبی هستند که گواهی دهند که فریادهایی که امروز زدیم را هیچ کس حتی گوشش را برای شنیدن آنها باز نکرد و خواهد دید همین روستاهای کنونی کانون حاشیه نشینی مشهد می شوند.

   تعداد بازدید: 382
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر