اوقات شرعی
 • پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس
   تعداد بازدید: 473
   کد: 103958
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
   عضو شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس:

   ملک آباد به مرز بحران رسید،مسئولان این شهر را دریابند،برای حل مشکل آب شرب شهر ملک آباد نگاه ملی لازم است

   متاسفانه عزم جدی برای حل مشکل مردم و زائران در این زمینه وجود ندارد،ملک آباد از 15 سال پیش تبدیل به شهر شده است ، حالا سوال از مسئولین این است که چرا برای آب شرب ملک آباد فقط قول می دهند و هیچ کس برای حل این مشکل قدمی برنمیدارد.
   ملک آباد به مرز بحران رسید،مسئولان این شهر را دریابند،برای حل مشکل آب شرب شهر ملک آباد نگاه ملی لازم است

   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس،یحیی فرجی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس در رابطه با آخرین وضعیت آب شرب این شهر به خبرنگاران گفت:قصه حل مشکل آب این شهر به مثنوی هفتاد من کاغذ تبدیل شده است و متاسفانه عزم جدی برای حل مشکل مردم و زائران در این زمینه وجود ندارد.

   عضو شورای اسلامی شهر ملک آباد با اشاره به تاریخچه این شهر گفت:ملک آباد از پانزده سال پیش به شهر تبدیل شده است اما تا کنون شاهد اقدام جدی برای حل مشکل آب شرب این شهر نبوده ایم.فرجی با طرح این سوال گفت : حالا سوال از مسئولین این است که چرا برای آب شرب ملک آباد فقط قول می دهند و هیچ کس برای حل این مشکل قدمی برنمیدارد.

   عضو شورای اسلامی شهرستان مشهد با بحرانی خواندن وضعیت این شهر خاطرنشان ساخت:از سال 84 مدیرت آب و فاضلاب ملک آباد بر عهده شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی گذاشته شد و در نتیجه به جای این که به صورت پایدار به فکر حل مشکل آب شرب این شهر باشند به صورت موقت در یکی از روستاهای اطراف اقدام به حفر چاه نمودند و این مساله همراه با تنش های امنیتی و اجتماعی در منطقه شد.از طرف دیگر با توجه به رشد شهر و مهاجر پذیر بودن آن،مسئولان آبفا به فکر حفر چاه دیگری افتادند که این چاه هم دردی را از کمبود آب شرب مردم این شهر درمان نکرد.

   در نهایت مسئولان آبفا از طریق انتقال آب تانکری به مخزن های شهر ملک آباد تا حدودی به حل این مشکل فائق آمدند.

   فرجی این وضعیت را برای شهری در مجاورت کلان شهر مشهد ناخوشایند خواند و تاکید کرد به اذعان مدیرعامل آبفا استان ملک آباد تنها شهری در استان یا در کشور جزء معدود شهرهایی است که آب این شهر با تانکر حمل می شود.

   عضو شورای شهر ملک آباد با اعلام این که در ملک آباد روزانه 10 تا 15 هزار زائر خدمات رسانی میشود که بیشتر درخواست زائران آب شرب می باشد گفت : برای حل مشکل آب این شهر از تولیت آستان قدس رضوی تقاضای توجه جدی داریم چرا که ملک آباد باب الرضا است.

   فرجی در پایان خاطرنشان ساخت:متاسفانه طرح مصوب شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس برای اتصال سد دوستی به ملک آباد در کمیسیون امور زیربنائی استان مورد بی توجهی قرار گرفت و سوال اینجاست چرا در این کمیسیون نماینده ای از شورای اسلامی شهر ملک آباد یا شورای اسلامی شهرستان مشهد دعوت نشد پس می توان نتیجه گرفت متاسفانه عزم جدی برای حل مشکل مردم و زائران در این زمینه وجود ندارد.

   عضو شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس تاکید کرد با توجه به اعلام شرکت آبفای استان برای حل مشکل آب شرب این شهر دو راه وجود دارد یکی استفاده از منابع آبی سد دوستی و دیگری استفاده از منابع آبی مشهد مانند سد طرق است.

    لازم به ذکر است ملک آباد شهری سوق الجیشی در جنوب غرب مشهد می باشد که کریدور راه های مواصلاتی جنوب به شمال است و مردم آن بیش از پانزده سال است از مشکل کم آبی و بی آبی رنج می برند.

    

   تعداد بازدید: 473
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر